| Max Operating Temperature | 250°C |
|---|---|
| Transport Package | Acording To Your Requirments |
| Dimension | As Customized |
| Model No | General Model Number |
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Carton ,Wooden Pallet, Customized Package |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | JOINT-mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Density | 4.9 G/cm3 |
|---|---|
| Dimension | As Customized |
| Curie Temperature | 450°C |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| Magnetic Energy Product | 27-30 KJ/m3 |
|---|---|
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Magnetization Direction | Axial |
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Application | Motors, Speakers, Magnetic Separators |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Car Make | Automobile Staters |
| Type | Permanent, Starter Parts |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Grade | JC-Y3932; JC-Y3939; JC-Y4041; JC-Y4127 |
| Model NO. | Various Accordng To The Drawins, Permanent |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
| Trademark | JOINT-MAG, Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Application | Industrial Magnet |
| Model NO. | L608 |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wooden Tray |
| Trademark | Joint-mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Application | 70CC, 100CC, 125CC, 250CC Starter |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Color | Black |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Certification | SrO·6Fe2O3 |