| Model NO. | JM19 |
|---|---|
| Specification | Permanent |
| Trademark | JOINT-MAG Magnetic Materials |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Usage Range | Starters Of 70cc, 100cc, 135cc, 250cc |
| Model NO. | JM19 |
|---|---|
| Specification | Permanent |
| Trademark | JOINT-MAG Magnetic Materials |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Usage Range | Starters Of 70cc, 100cc, 135cc, 250cc |
| Trademark | JOINT-mag |
|---|---|
| Certification | IATF 16949 |
| Density | 4.5-5.1g/cm3 |
| Curie Temperature | 460-480°C |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Remanence | High |
|---|---|
| Coercivity | High |
| Material | Ferrite |
| Flux Density | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
|---|---|
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Composition | Anisotropic Strontium Ferrite |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Feature | Strong Magnet |
| Model NO. | Other, Permanent |
|---|---|
| Port | Luzhou, China |
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
| Trademark | Joint Mag, Joint-Mag |
| Type | Permanent, Shaded Pole Fan Motor Ferrite Magnet |
| Product Name | Injection Ferrite Magnet Tile |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| GRADE | JC-Y3939; JC-Y4041; JC-Y4127 |
| Product Name | Ferrite Magnet For Automobile Starters |
|---|---|
| Material | SrO·6Fe2O3 |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Trademark | JOINT-MAG, Joint-Mag |
|---|---|
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Model Number | Permanent |
| Size | According To Customer's Requirements |
| Composite | Ferrite Magnet |