| Flux Density | High |
|---|---|
| Material | Ferrite |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Temperature Resistance | High |
| Energy Product | High |
| Magnetic Strength | High |
|---|---|
| Coercivity | 4200 |
| Corrosion Resistance | 3600 |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Temperature Resistance | High |
| Magnetic Strength | High |
| Remanence | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
|---|---|
| Flux Density | High |
| Remanence | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Material | Ferrite |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Magnetic Strength | High |
| Energy Product | High |
| Remanence | High |
| Material | Ferrite |
| Material | Ferrite |
|---|---|
| Size | (R53.4mm-r48.4mm)×52mm |
| Composition | Ferrite Magnet |
| Dimension | As Customized |
| Model No | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
| Magnetic Strength | High |
|---|---|
| Flux Density | High |
| Cost | Low |
| Energy Product | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Shape | Block |
|---|---|
| Dimension | As Customized |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Material | Ferrite |
| Max Operating Temperature | 250°C |
|---|---|
| Composition | Ferrite Magnet |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Dimension | As Customized |
| Material | Ferrite |
| Model NO. | According To Customer′s Requirements |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wooden Pallet |
| Trademark | Joint-mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Composite | Ferrite Magnet |