| Cost | Low |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Magnetic Strength | High |
| Flux Density | High |
| Material | Ferrite |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Intrinsic Coercivity | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Flux Density | High |
| Material | Ferrite |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Cost | Low |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Remanence | High |
| Flux Density | High |
| Model No | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
|---|---|
| Size | (R53.4mm-r48.4mm)×52mm |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Material | Ferrite |
| Dimension | As Customized |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
|---|---|
| Model No | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
| Composition | Ferrite Magnet |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Material | Ferrite |
| Shape | Block |
|---|---|
| Composition | Ferrite Magnet |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Model No | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
|---|---|
| Shape | Block |
| Material | Ferrite |
| Model No | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Intrinsic Coercivity | High |
|---|---|
| Remanence | High |
| Flux Density | High |
| Coercivity | High |
| Cost | Low |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Remanence | High |
| Energy Product | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Coercivity | High |
| Magnetic Strength | High |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Cost | Low |
| Material | Ferrite |