| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Shape | Arc, Segment |
| Origin | Sichuan, China |
| Material | SrO. 6Fe2O3 |
| Transport Package | Carton, Wooden Pallet, Customized Package |
|---|---|
| Trademark | JOINT-mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Certification | IATF 16949 |
| Density | 4.5-5.1g/cm3 |
| Port | Shanghai, China |
|---|---|
| Transport Package | Carton ,Wooden Pallet, Customized Package |
| Certification | IATF 16949 |
| Type | Permanent |
| Application | Industrial Magnet, Motor Magnet |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Grade | Y33, Y30H-2 Etc |
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
|---|---|
| Trademark | JOINT-MAG, Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Color | Charcoal Gray |
| Shape | Block, Arc, Segment |
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
|---|---|
| Classification | Ferrite Strontium Powder |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Color | Dark Gray To Black |
| Coating | No Coating |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
|---|---|
| Classification | Ferrite Strontium Powder |
| Remanence (Br) | 0.3 - 0.45 T |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Resistance | High Electrical Resistivity |
|---|---|
| Working Temperature | -80~150℃ |
| Color | Black |
| Trademark | JOINT-MAG, Joint-Mag |
| Processing Technology | Wet Molding |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
|---|---|
| Coercivity | ≥ 1500 Oe |
| Magnetization | Multi-Poles |
| Feature | Strong Magnet |
| Type | Permanent |