| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Model No | General Model Number |
| Application | Motors, Speakers, Sensors, Magnetic Separators, Etc. |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Composition | Ferrite Magnet |
|---|---|
| Trademark | Joint-Mag |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Origin | Sichuan, China |
| HS Code | 8505190090 |
| Product Name | Ferrite Permanent Magnets |
|---|---|
| Trademark | Joint-Mag |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Model Number | L202 |
| Fabric | SrO. 6Fe2O3 |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Product Name | Industrial Permanent Ferrite Magnet |
| Application | 11-pole, 18-pole ACG Motorcycle |
| Feature | High-technology |
| Shape | Sheet |
| Model NO. | OEM. |
|---|---|
| Port | Luzhou, China |
| Transport Package | Carton Wooden Pallet |
| Trademark | JOINT-MAG Magnetic Materia |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Application | Autumobile Pumps |
| Model NO. | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
|---|---|
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| HS Code | 8505190090 |
| Port | Luzhou, China |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Model Number | C05-9 |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Application | Fuel Pumps |
| Trademark | JOINT-mag |
|---|---|
| Certification | IATF 16949 |
| Density | 4.5-5.1g/cm3 |
| Curie Temperature | 460-480°C |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |