| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Model No | General Model Number |
| Tolerance | 0.05mm |
|---|---|
| Processing | Wet Molding |
| Magnetization Direction | Axial |
| Model | JC-Y4350 (Japan TDK FB9H) |
| Energy Product | 27-30 KJ/m³ |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Curie Temperature | 450°C |
| Port | Shanghai, China |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
| Applications | Motors, Sensors, Loudspeakers, Magnetic Separators |
| Model NO. | Various, Permanent |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wooden Pallet |
| Trademark | JOINT-MAG, Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Shape | Various, Arc, Segment |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Annual Capacity | 5000/T |
| Model | JC-Y4350 (Japan TDK FB9H) |
|---|---|
| Shape | Disc |
| Processing Technology | Wet Molding |
| Coercivity | 240-260 KA/m |
| Energy Product | 27-30 KJ/m³ |
| Experts | We Have Many Professional Experts |
|---|---|
| Applications | Motors, Speakers, Sensors |
| Hcj | 395 KA/m |
| Remanence | 3.8 KGs |
| Density | 4.8 G/cm³ |
| Density | 4.8 G/cm³ |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Usages | Car Motors, Speakers And Etc |
| Our Technicians | Have Over 10 Years Work Experience |
| Trademark | Joint-Mag |
| Usages | Car Motors, Speakers And Etc |
|---|---|
| Remanence | 3.8 KGs |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Our Technicians | Have Over 10 Years Work Experience |
| Energy Product | 3.5 MGOe |
| Applications | Motors, Speakers, Sensors |
|---|---|
| Experts | We Have Many Professional Experts |
| Trademark | Joint-Mag |
| Magnetizing | Custom |
| Density | 4.8 G/cm³ |