| Magnetic Property | Anisotropic |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Application | Motors, Speakers, Sensors, Magnetic Separators, Etc. |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
| Model No | General Model Number |
|---|---|
| Trademark | Joint-mag |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
| Working Temperature | 250℃ |
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Transport Package | Acording To Your Requirments |
| Working Temperature | 250℃ |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Type | Arc , Segment |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Model Number | General |
| Origin | Sichuan, China |
| Shape | Segment |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Application | Inverter Air Conditioner |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Material | SrO. 6Fe2O3 |
| Model Number | OEM |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Annual Capacity | 5000/T |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Size | Customized |
| Color | Charcoal Gray |