| Type | Permanent |
|---|---|
| Feature | Strong Magnet |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Grade | JC-Y3939/JC-Y4041 |
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Color | Charcoal Gray |
| Application | Industrial Magnet |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Grade | JC-Y4350, FB5H.. |
| Model NO. | Permanent |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
| Trademark | Joint-mag |
| Shape | Segment |
| Type | Starter Parts |
| Model NO. | For Various Types Of Wiper |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
| Trademark | Joint-mag |
| Pakcage | Carton Tray Wooden |
| Magnetic Property | Hcj Can Reach 395 KA/m (BH)max Can Reach 3.6 KJ/m3 |
| Model NO. | L203 |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Wooden Pallets |
| Trademark | Joint-mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Feature | Hard |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Application | Industrial Magnet |
| Usage | 775/750 Series Electric Tools |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
|---|---|
| Model No | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
| Composition | Ferrite Magnet |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Material | Ferrite |
| Density | 4.9 G/cm3 |
|---|---|
| Dimension | As Customized |
| Curie Temperature | 450°C |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| Density | 4.9 G/cm3 |
|---|---|
| Intrinsic Coercivity | 240-280 KA/m |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| Tolerance | +/- 0.05 Mm |
| Magnetic Energy Product | 27-30 KJ/m3 |