| Product Name | Strong Magnets For Textile Machine |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Color | Charcoal Gray |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Type | Permanent, Starter Parts |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Intrinsic Coercivity | 240-280 KA/m |
| Curie Temperature | 450°C |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Transport Package | Carton, Pallet |
|---|---|
| Trademark | Joint-mag |
| Feature | Strontium |
| Certification | IATF 16949 |
| Product Name | Radial Magnetization Permanet Ferrite Magnet |
| Coercivity | ≥ 1500 Oe |
|---|---|
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
| Magnetization | Multi-Poles |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Curie Temperature | 450°C |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Product Name | Window Motors Magnets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Color | Charcoal Gray |
| Origin | Sichuan, China |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Temperature Resistance | High |
| Magnetic Strength | High |
| Remanence | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Model NO. | OEM |
|---|---|
| Transport Package | Carton. Pallet. |
| Trademark | Joint-mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Shape | Cup Shape |
| Product Name | Permanent Ferrite Ceramic Magnet |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Certification | SrO·6Fe2O3 |