| Origin | China |
|---|---|
| Port | Luzhou, China |
| Type | Permanent |
| Application | Motor Magnet |
| Composition | Ferrite Magnet |
| Transport Package | Carton, Wooden Pallet, Customized Package |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Color | Charcoal Gray |
| Remanence (Br) | 0.3 - 0.45 T |
|---|---|
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
| Product Name | Ferrite Magnets |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
| Trademark | Joint-Mag, Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Material | SrO·6Fe2O3 |
| Features | High Performance\Low Weight Loss\High Corrosion Resistance |
|---|---|
| Product Name | Ferrite Magnets |
| Transport Package | Carton Wood Pallet |
| Origin | Sichuan, China (Mainland), |
| Material | SrO·6Fe2O3 |
| Model NO. | General |
|---|---|
| Transport Package | Carton Wooden Pallet |
| Trademark | Joint-mag |
| Origin | Sichuan, China (Mainland) |
| Package | Special Package According To The Requirements |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Product Name | Anisotropic Ferrite Magnet |
| Shape | Block, Arc, Segment |
| Application | Automobile Staters |
| Feature | Ferrite Magnet |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Application | Permanent, Starter Parts |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Intrinsic Coercivity | High |
| Remanence | High |
| Flux Density | High |
| Magnetic Strength | High |