| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
|---|---|
| Classification | Ferrite Strontium Powder |
| Remanence (Br) | 0.3 - 0.45 T |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Magnetic Orientation | Isotropic, Anisotropic |
|---|---|
| Classification | Ferrite Strontium Powder |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Application | Universal Motor |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Color | Dark Gray To Black |
| Remanence (Br) | 0.3 - 0.45 T |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Origin | Sichuan, China |
|---|---|
| Port | Luzhou, China |
| Application | Motor Magnet |
| Shape | Sheet |
| Type | Permanent |
| Model NO. | JC-Y3932, JC-Y4127, JC-Y4231 |
|---|---|
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| HS Code | 8505190090 |
| Port | Luzhou, China |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
|---|---|
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Type | Permanent |
| Port | Luzhou, China |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Specification | ISO/TS16949 |
| Trademark | Joint-Mag |
| Origin | Sichuan, China |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Cost | Low To Moderate |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
|---|---|
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |